Стаття 130. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як розрахувати суму штрафу по статті 130 КУПаП України Для розрахунку суми штрафу необхідно суму штрафу в даному випадку 1000 нмдг (неоподаткований мінімум доходів громадян) помножити на 17 грн., 1 нмдг для розрахунку адміністративних правопорушень складає 17 грн.:
1000*17=17000 грн штрафу.
Як оскаржити адміністративний протокол по ст. 130 КУпАП України Протокол про адміністративне правопорушення найчастіше закривають в суді за наступних підстав:
Найчастіше люди звертаються за допомогою, коли протокол вже складено тому, якщо на вас вже склали адміністративний протокол по статті 130 КУПаП України, вручили вам копію вищезазначеного протоколу, та виписали тимчасове водійське повідчення, вам необхідно спочатку зібрати докази вашої невинуватості. Відповідно до положень статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Отже вам необхідно:
Примітка: Пам'ятайте, що відповідно до статті 38 КУпАП України, Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Тому в такому випадку правильні дії адвоката, можуть допомогти закрити дане правопорушення "по строках".